No-bake-dark-chocolate-peanut-butter-cookies-animation

Здрави и вегански: Мафини од овесни снегулки

Го знаете она чувство кога очајно ви се јаде нешто чоколадно и благо, меѓутоа не сакате да го прекршите ветувањето кое си го дадовте, дека ќе се храните поздраво?

104510_profimediamuffin_630x0

Брз појадок кој ќе ви го разубави утрото: Мафини со моцарела

Денеска ви прикажуваме совршено утринско задоволство кое ќе ви ги израдува сите ваши сетила. Најдобро од се е што овие превкусни мафини не бараат премногу време за подготовка.

SONY DSC

Интегрални мафини со банана

Денес ви предлагаме да пробате здрав макробиотски десерт од интегрално брашно и без шеќер. Мафините од банана и суво грозје ќе ви дозволат максимално да уживате во ароматичниот вкус без Continue reading

28222_+stock-photo-cheese-tomato-relish-mini-muffins-shutterstock_56345800_630x0

Мафини со спанаќ и сирење кои ќе ви го разубават денот

Според многумина, појадокот е најважниот оброк во денот, и нема ништо подобро од тоа кога утрото ќе ви започне со пријатен мирис на солени мафини.

Jaja-i-slanina-1

Необичен рецепт за јајца кој треба што побрзо да го пробате

Јајцата се одличен начин да го започнете утрото, а рецептот со кој се подготвени во видеото подолу сме сигурни дека се уште не сте го пробале.

PicMonkey Collage

Чоколадни мафини кои се топат во уста

Доколку сте љубители на слатките и ровки десерти, овие чоколадни мафини дефинитивно нема да ве остават рамнодушни. Станува збор за брз и едноставен рецепт кој буквално секој може да го Continue reading

IMG_8041

Нутела мафин во чаша, готов за 3 минути

Доколку се разбудивте со огромна желба да внесете нешто благо во вашиот организам, ние имаме одлична идеја која ќе го реши вашиот проблем.