PicMonkey Collage

Неверојатна улична уметност во напуштена црква во Мароко

Уличниот уметник Окуда Сан Мигел неодамна го посети Мароко, каде беше поканет со цел да го смени изгледот на една стара црква како дел од настанот наречен Уличен уметнички караван.

PicMonkey Collage

Прекрасен марокански хостел кој мами со својата уникатност и ниска цена

Се сеќавате на магичното сино мароканско градче Чевчаен, за кое пишувавме пред некој ден?

blue-streets-of-chefchaouen-morocco-2

Бескрајно синило во мароканскиот град Чевчаен

Чевчаен е мал град кој се протега во северниот дел на Мароко, со богата историја, прекрасна природа и неверојатна архитектура, по која е и всушност најпознат.

BassekouKouyateNgoniBa

Звукот на три континенти на ОФФ-Фест 2015

Се ближи Офф-Фест, фестивалот кој секоја година во Скопје носи бран од бои, шаренило и звуци.