maldiiivi-res-raj-03

Рајот на земјата постои и се наоѓа на Малдивите

Кога луѓето ќе бидат запрашани за дестинацијата од соништата, неретко одговорот е Малдивите, па само еден поглед кон фотографиите од овој остров е доволен да се сфати зошто е тоа Continue reading

14

Фото на денот: Изгрејсонце на Малдивите

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/07/14.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

Kuramathi-37

Одморалиште на Малдивите кое покажува дека рајот навистина постои

Лоциран на егзотичниот остров Kuramathi на Малдивите, луксузното одморалиште „Kuramathi Island Resort“ нуди магични пејзажи со хоризонтот на Индискиот Океан.

MTMwNTA2MjgwODY2NTMxMzM4

Според „TripAdvisor“ ова е најдобриот хотел во светот

„TripAdvisor“ неодамна го прогласи хотелот „Gili Lankanfushi“ кој се наоѓа на Малдивите за број 1 хотел во светот.