20121020-143710

15 правила кои секој маж во одело треба да ги почитува

Ако за прв пат одбирате и носите одело, или пак само сакате да проверите дали доволно добро изгледате додека го носите омиленото сако, прочитајте го нашиот мини-водич:

silhouette_splendor_dreamer_coffee_cup_lady_hd-wallpaper-1664428 (1)

Правила за пронаоѓње вистинска љубов

Пронаоѓањето на љубовта не е тешко, но нејзиното задржување за некои жени може да биде вистински предизвик, но некои едноставно се создадени да успеат во тоа, а причината е нивниот Continue reading

Compassion-at-work

Убавите жени влијаат врз концентрацијата на мажите

По дружењето со атрактивна жена, мажите имаат проблем да се сконцентрираат на своите работни задачи, покажуваат резултатите од истражувањето спроведено на Универзитетот „Радбоуд“ во Најмеген во Холандија.

Couple having a discussion in the kitchen

10 грешки што жените ги прават во почетокот на врската

Почетокот на секоја врска е исто толку страшен, колку и возбудлив. Ако најдовте човек со којшто сакате да сте заедно, тогаш добро размислете како се однесувате, за да продолжите да Continue reading

badboyfriend

Како брзо да препознаете маж со лош карактер?

Може да биде многу тешко да се прочита маж на почетокот на врската, но сепак постојат мали знаци на говор на телото, кои можат да ви помогнат да откриете дали Continue reading

Young couple in sunset

Митови за мажите во кои повеќето жени веруваат

Кога зборуваме за машко-женски односи, односно како мажите се поставуваат кон поубавиот пол, има некои работи кои се непишани правила кои во суштина не се вистински.

PicMonkey-C3-1000x500

Од машка перспектива: што прават жените на Инстаграм

Дека мажите се од Марс, а жените од Венера се уште не е потврдено, но дека мажите имаат јасен став за тоа што жените навистина прават на друштвените мрежи е Continue reading

Young couple drink coffee at italian café

Детали кои мажите ги забележуваат кај жените во првите пет минути

Мажите се визуелни типови и прво што ќе забележат е изгледот на жената. Но, не е тоа се што забележуваат и што е многу важно при донесувањето на одлука дали Continue reading

Man sitting at home

7 вистински причини поради кои жените ги одбиваат мажите

Сигурно досега некогаш ви се случило да ве одбие некоја девојка која ви се допаѓала, па фразите како „имам момче“, „не сакам да го уништам нашето пријателство“ и „не ни Continue reading

Fab-You-Bliss-Amy-Jordan-Photography-Breakfast-In-Bed-Proposal-06

11 работи кои секоја жена во врска ги заслужува

Никој не е совршен, но, секоја жена заслужува маж кој ќе го цени нејзиното присуство и ќе направи да се чувствува сакана и посебна.

Screenshot_10

Еволуцијата на шапките: 400 години во три минути

Џим Чапмен приредува вистински времеплов низ изминатите четири столетија, со цел визуелно да ја прикаже еволуцијата на шапките за мажи.