MTM0Mzk1ODY3NDA1ODIyNTk1

Версаче отвори хотел во Дубаи и изгледа токму онака како што очекувате

Кога ќе се соединат Версаче и Дубаи на едно место, не може да се очекува ништо помалку од апсолутен раскош.

MTM0MDcxNjg5NDQ4NDUyMDY2

Дом кој нуди тропска егзотика

Дали сте подготвени за фото-тура низ еден од најимпресивните домови на планетата? Ова место е дизјнирано од Артур Касас, и се протега среде амазонската прашума.

MTMyOTU2NDU3NzAzNDI2MDU4

Рајски ресорт кој лежи на карпа среде океан

Ви претстауваме нешто екстремно кул. Вилата на карпата Дунбар е приватен резорт кој го издигнува луксузот на едно сосема повисоко ниво.

waterscape-modular-floating-17535

„Waterscape“ – ново име за луксуз на вода

Креирана за сите оние кои живеат или сакаат да поминуваат време покрај вода, „Waterscape“ платформата нуди неверојатно многу можности, а нејзиниот едноставен дизајн дефинитивно привлекува внимание.

11012033_771094876379103_1038195052665982136_n

„Леобо“ – луксузна магија во африканската дивина

Лоцирано во јужноафриканскиот регион Ватерберг, „Леобо“ е се освен обично одморалиште.

MTMxMDc4MjIzNDA3ODY5OTIy

Instagram-от на Наташа Поли предизвикува завист и љубомора

Рускиот супермодел Наташа Поли живее живот „на висока нога“ кој дефинитивно многумина би сакале да го имаат. Таа има беспрекорен стил, сака се што е скапо, често патува и згора Continue reading

Kuramathi-37

Одморалиште на Малдивите кое покажува дека рајот навистина постои

Лоциран на егзотичниот остров Kuramathi на Малдивите, луксузното одморалиште „Kuramathi Island Resort“ нуди магични пејзажи со хоризонтот на Индискиот Океан.

MTI5MTk4NjIyMjM4NjEwNzA2

19 рајски базени на покрив

Без разлика на тоа дали станува збор за прекрасен модерен дом или пак за хотел со пет ѕвезди, капењето во базен на самиот покрив е луксуз кој ретко кој има Continue reading

20-Most-Incredible-Living-Rooms-6

24 простории кои го креваат луксузот на повисок левел

Уживаме во можноста да „копаме“ низ интернет просторот барајќи спектакуларно уредени домови, а добрата вест е што постојат бесконечно многу.

luksuz-automobili-bentley-kabriolet_99

Bentley Grand Convertible – дефиниција за луксузно возење

Визијата на совршен, убав и луксузен автомобил е одлично претставена во овој Bentley Grand Convertible концепт.

Screen-Shot-2015-02-05-at-10.35.59-PM-660x942

Луксузен апартман сокриен во стара саат-кула во Њујорк

Лоцирана во Бруклин, Њујорк, веднаш до мостот Менхетен, некогашната саат-кула е изградена во 1915-та година.