3

Како визуелно да ги намалите порите на лицето?

Проширените видливи пори го уништуваат беспрекорниот изглед на кожата на лицето и се причина за загриженост на многу жени.

orange facials

Направете си маска за лице од портокал и сода бикарбона

Колку и да уживаме во скапите маски за лице, од време на време не е лошо да си подготвиме нешто и самите. Сода бикарбоната е бомба за ексфолијација на кожата Continue reading

121-2x2e4ohdcskxwem9hgaosg

Одберете ја идеалната фризура според обликот на лицето

Многу е важно вашата фризура да ја прилагодите на текстурата на косата и обликот на вашето лице. Со помош на сликите и советите пронајдете ја вашата идеална фризура!

unwanted-facial-hair-removal-tips(1)

Безболно отстранување на влакната од лицето во домашни услови – 3 методи

Доколку сте една од оние среќнички кои имаат светли и неприметливи влакненца на лицето, тогаш сигурно не ги разбирате маките на потемните припаднички на понежниот пол кои водат секојдневна борба Continue reading

58318

Здрава и убава кожа за еден месец – совети

Патот до убава и чиста кожа на лицето може да биде долготраен и тежок, но ако и дадете вистинска нега може да го добиете тоа за само еден месец.

F8NIV4HHNM4FD47.LARGE

Правилно контурирање во зависност од обликот на лицето

Некогаш за совршена шминка доволно беше само да се стави подлога, течна пудра и сè да се фиксира со пудра во прав, но денес работите се променети.

Uklonite-mitesere-sa-lica

Ослободете се од црнките на лицето во три чекори

Нема некој кој не сака да се ослободи од досадните црнки, кои без никаква најава и предупредување често излегуваат на лицата и телото.

how-to-remove-black-heads-at-home-3

Домашна маска со јајце против акни

Луѓето со проблематична кожа се во постојана потрага кон нови и скапи препарати кои ќе им помогнат во борбата со мозолчињата, црнките и нечистотиите на лицето.

bitchy-resting-face-sheep-cat-albert-3-605x605

Запознајте го Алберт, лутото маче со крзно на овца

Постојат луѓе (а очигледно и животни) чиј лик речиси секогаш изгледа намуртено, без разлика на тоа како одвнатре се чувствуваат.