20151005133322_1444045179_zena_recepti_650x380

Економична и брза домашна чоколада со лешници

Ви се јаде нешто благо и чоколадно, но не ви се троши премногу време во кујната? Рецептот кој ви го прикажуваме подолу е токму она што ви е потребно.

60879522-cokolada-kocke-kockice-kolac-desert-650x325

Вкусни чоколадни коцки готови за 10 минути

Доколку чувствувате потреба за сочен и пенест чоколаден десерт, време е да ги пробате овие едноставни чоколадни коцки за чија подготовка ќе ви бидат потребни само 10 минути.

PicMonkey Collage

Без глутен: Енергетски коцки со цреши и лешници

Не е прв пат да пишуваме за домашно приготвени енергетски колачиња, кои освојуваат со својата едноствност, брзина, и одличен вкус.