7231_270115005637894_990x661

Спектакуларни дестинации за одмор од соништата

Топлото лето е многу далеку, но малку сонување на јаве не е на одмет. Нема ништо лошо во тоа од сега да почнете да фантазирате за некоја егзотична дестинација во Continue reading

women beach miranda kerr sand bracelets swimsuits 1920x1200 wallpaper_www_wallfox_net_80

Најпопуларни модели на костими за капење за оваа сезона

Летен распуст, годишен одмор, сите со нетрпение чекаат да избегаат од градот и да заминат на некоја плажа, покрај море, да ги закопаат стапалата во топлиот песок читајќи некоја одлична Continue reading

hm-za-lipanj-2015-6-599x400

H&M каталог за лето 2015

Модниот бренд H&M го подготви новиот каталог за месец јуни 2015. Во каталогот можат да се пронајдат голем број на лесни и лежерни парчиња облека, удобни за топлите и жешки Continue reading

picmonkey-collage40-1000x500

Тренд: женски костими за капење за 2015 година

Во пресрет на летните високи температури, гласните бранови и топлиот песок  време е да ги разгледаме годинашните трендови на костими за капење.