31AA915E00000578-3468716-image-a-47_1456712577848

Ова се годинашните победници на Оскарите

Филмот „Под лупа“ (Spotlight), кој ја раскажува приазната за тоа како група новинари помогнаа во разоткривањето на педофилијата во рамки на Католичката црква, е најдобар филм според оценките на Американската Continue reading

oskarleo-1000x500-1000x500

Помогнете му на Леонардо да освои Оскар

Сега веќе и врапчињата знаат дека Леонардо ди Каприо уште нема освоено Оскар. Имаше многу добри улоги, но ете, оваа златна статуетка постојано му бега од дофат.

Unusual--Strange-Photographs-Of-Leonardo-DiCaprio-From-1995

Необични и бизарни фотографии од Леонардо ди Каприо од 1995 година

Леонардо ди Каприо е еден од најпрепознатливите и високо почитувани актери во Холивуд и за него навистина не е  потребен вовед.