stunningtreehouselondon-0-900x614

Импресивна африканска куќарка на дрво во срцето на Лондон

Компанијата „Virgin Holidays“ од Лондон, успеа да им приреди пријатно изненадување на туристите и локалците во срцето на градот.

132978148-540x320

Необична ловечка колиба во Норвешка

Во планините на западна Норвешка е изградена необична ловечка колиба, дело на дизјанерското студио „Сноухет“, која совршено се вклопува во нејзиното опкружвање и воопшто не го нарушува природниот изглед на Continue reading

MTI4OTk5MDc4MDU4MTQyMzM5

Мобилна куќарка која овозможува удобност каде и да решите да живеете

Овој симпатичен скромен дом, е најмногу необичен поради фактот што можете да го пренесете каде сакате.

Thouse-4-900x601

Минималистичка грчка куќа нуди незаборавен поглед кон Кефалонија

Бриселскиот архитект, Оливер Двек, изгради необична бела куќа во планините на егзотичниот грчки остров Кефалонија.

PicMonkey Collage

Оваа триаголна куќа е дефиниција за совршеност

Оваа тријаголна куќарка не е посебна само поради фантастичниот „А“ облик кој ја прави да изгледа навистина интересно.

MTMxNDcxOTM2MzQ4ODY2NTcw

Кралски дом покрај брегот Амалфи кој можете да го изнајмите

Постојат огромен број на лоши понуди на AirBnb, но постојат и онакви кои го одземаат здивот со својата уникатна убавина.

AD-Live-On-The-Edge-With-OPAs-Casa-Brutale-1-1024x749

Би можеле ли да живеете во ваква куќа?

Лоцирана на самиот раб на високите карпи над Егејското Море, оваа неверојатна куќа која претставува проект на OPA (Open Platform for Architecture), нуди неверојатно искуство.

MTMxMTkyMjcwNjI3MTE2MzA2

Штала трансформирана во удобен дом

Oваа штала во Њујорк е вистински пример дека со малку имагинација може да се направи и невозможното. Таа беше трансформирана во рустичен дом доволно голем за да вдоми осум лица.

MTMwNzMwMDMyODI0ODgzNjc4-650x325

Прекрасна оаза во Тајланд која можат да си ја дозволат и обичните смртници

Тајланд е земја која плени со своите природни убавини, а истото важи и за магичните ресорти со кои изобилува.