PicMonkey Collage

Омилени 10 рецепти од македонската кујна

Македонската кујна е своевиден балкански феномен, кој претставува необична мешавина од словенската, ориенталната и медитеранската кујна.

diy-cardboard-kitchen-recycle-toddler-coverimage

Како да направите мини кујна за вашето дете?

Со цел да и ја подари на својата ќерка кујната за која мечтае, Родеса Вилануева-Рејес започнала да размислува за необичен направи сам проект.

AD-Kitchen-Gadgets-That-Actually-Help-You-Eat-Healthier-02

20 кујнски гаџети кои ќе ви помогнат да се храните поздраво

Иако понекогаш се чинат како да се сосема вообичаени и нормални производи, сепак, веројатно одамна сте престанале да го забележувате фактот дека тие навистина помагаат да се храниме поздраво.

jpeg-2-1024x695 (1)

Мултифункционална подвижна кујна

Поголемиот број кујни се состојат од еден голем систем на висчеки елементи, работни маси и мијалници, кои немаат можност за трансфомација.

PicMonkey Collage

Овие керамички садови со животински облик ќе ве освојат од прва

Марта Туровска е уметница од Варшава, Полска, чии керамички садови за кратко време ги освоија симпатиите на јавноста.

24-Decoration-Ideas-That-Will-Transform-Your-Kitchen-Walls

Интересни идеи за декорација на ѕидовите кои ќе ја трансформираат кујната

Кујнкиот дизајн е комплексен, па и најубавите елементи во светот заедно со најскапите апарати никогаш нема да ја дефинираат кујната, бидејќи кујната живее благодарение на оној кој работи во неа.

PicMonkey Collage

38 начини да ги рециклирате старите кујнски предмети

Сите во домот имаме стари кујнски предмети чија убавина е веќе одамна избледена. Но, наместо веднаш да се ослободите од нив, дадете им втора шанса, и искористете ги повторно но Continue reading

Screenshot_1

3 креативни начини за декоративно да ги поставите салфетките

Доколку очекувате во скоро време повеќе гости во вашиот дом, потрудете се да го направите оригинален и забавен секој мал детаљ.

time-capsule-kitchen-60s-nathan-chandler-furniture-5

Прекрасна пастелна кујна од 1956 година

Восхитен од своето откритие, американскиот дизајнер Нејтан Чендлер веднаш одлучил да ја купи кујната постара од 50 години која ја пронашол во одлична состојба.