enhanced-25415-1456868440-8

20 кул нотеси кои ќе ве поттикнат почесто да пишувате

Доколку сте љубители на пишаниот збор, и често знаете на стариот, класичен начин да раскажете некоја приказна на лист хартија, тогаш овие нотеси се создадени како за вас.

PicMonkey Collage

Кул геометриски тетоважи инспирирани од Бали

Уметникот од Австралија, Џаја Суартика, е авторот на овие прекрасни тетоважи исполнети со разни геометриски форми.

MTI4OTk3OTQ2MzM0Mjg3MTIy

Кул канцелариите на „Mattson Creative“ можат да ја разбудат креативноста во секого

Ти Метисон од „Mattson Creative“ е еден од најталентираните графички дизајнери на пазарот во моментов.

915

Епски свадбени фотографии кои отскокнуваат од класичното позирање

Вообичаените свадбени пози знаат да станат навистина здодевни за кратко време.

natali

Њујорк низ објективот на Натали Башоска

Талкајќи низ интернет просторот налетавме на ова кул видео, за кое бевме изненадени дека е дело на една млада Македонка. 

fucking-good-ideas-rocket-bikes-rintendo-68196

Необични велосипеди кои веднаш ќе ве освојат

За љубителите на велосипеди, првите сончеви зраци значат само едно нешто: вадење на стариот пријател од подрумот, и подмачкување на ланците.