99695_shutterstock-165877946_630x0

Брзи и вкусни: Медалјони со кафе и бадеми

Драги дами и почитувани домаќини, ви прикажуваме еден од оние рецепти кои се навистина едноставни да се направат, а сепак, ќе ви донесат искрени пофалби за покажаните кулинарски вештини.

78209_original

Рецепт за малите слатки макаронси

Крцкави однадвор и кремасти одвнатре, неодоливи за секој љубител на слатките рецепти. Денеска ви прикажуваме видео рецепт за познатите француски макаронси.

jagoda-krem-1808

Брзо, здраво, вкусно: Крем од јагоди

Јагодите се одличен извор на фолна киселина, витамин Ц, и содржат феноли кои со помош на антиоксидансите го намалуваат ризикот од рак и срцеви заболувања.