cl-1000x500

Неверојатно креативни саксии за цвеќе

Ви претставуваме неверојатно креативни саксии за цвеќе, кои не само што ја вршат нивната првична цели, туку тие се и интересна декорација во домот.

Handmade-DIY-Lamp-Projects-homesthetics

30 креативни домашни лампи кои можете да ги направите и самите

Замислете колку потопло ќе изгледаше вашиот дом доколку поголемиот дел од предметите кои ги чувате во него беа рачно изработени.

PicMonkey Collage

Креативни завеси кои ќе и дадат доза хумор на вашата бања

Бањата е единственото место во нашиот дом кое секојдневно го посетуваме и одреден дел од денот поминуваме во него. 

creative-bookshelf-design-ideas-42__700

Креативни полици за книги кои ќе го разубават секој дом

И покрај популаризацијата на таканаречените e-книги, сепак, листањето на страниците на литературното дело во книжна форма е магично искуство кое многу луѓе не би го замениле за ниту една модерна Continue reading

christoph-niemann-1000x500

Креативни илустрации создадени во комбинација со секојдневни предмети

Илустраторот Кристоф Ниман е полн со креативност – кога не црта илустрации за Њујорк Тајмс и други престижни весници, тој создава духовити и паметни цртежи користејќи ги секојдневните предмети како Continue reading

maska za telefoni

Направи сам: Декоративна маска за телефон

Повеќето луѓе функционираат на тој начин што без разлика на тоа колку долго ги посакувале работите кои конечно ги добиле, по извесно време се заситуваат од истите.

Re-Paint

Креативни начини за бојадисување на ѕидовите

Доколку сакате да го освежите вашиот дом и да ги бојадисате ѕидовите, но не сте сигурни што сакате да направите, ви откриваме неколку креативни начини за бојадисување.