thumb (1)

Вкусни коцки со бело чоколадо

Доколку сте расположени викендов за вкусен десерт, тогаш најдобра идеја е да се обидете да го подготвите самите. Денеска ви прикажуваме рецепт за неодоливи коцки со бело чоколадо.

kokosove-kocke-bez-jaja-1442839121-68718

Вкусни кокосови коцки без јајца

Недела. Продавниците не работат, а вам ви се јаде нешто благо? Доколку се наоѓате во ваква ситуација, ви прикажуваме рецепт чии состојки со сигурност ги чувате во кујната.

coconut-cacao-blocls

Вкусни коцки со суво грозје и кокос

Сувото грозје секогаш не асоцира на зимските празници и миризливите Божиќни колачиња. Од друга страна кокосот пак секогаш потсетува на лето, море, плажа…Замислете го спојот на овие вкусови

60879522-cokolada-kocke-kockice-kolac-desert-650x325

Вкусни чоколадни коцки готови за 10 минути

Доколку чувствувате потреба за сочен и пенест чоколаден десерт, време е да ги пробате овие едноставни чоколадни коцки за чија подготовка ќе ви бидат потребни само 10 минути.

food-cubes-raw-lernert-sander-volkskrant-1

Совршени коцки сирова храна кои ќе го поттикнат апетитот и на најголемите перфекционисти

Холандските уметници Лернерт и Сандер исекоа 98 совршени коцки сирова храна со димензии 2.5 x 2.5 x 2.5 cm за да создадат неверојатнa геометрискa фотографиja.

PicMonkey Collage

Без глутен: Енергетски коцки со цреши и лешници

Не е прв пат да пишуваме за домашно приготвени енергетски колачиња, кои освојуваат со својата едноствност, брзина, и одличен вкус.

hazelnut-energy-bar-650x325

Брзи енергетски коцки од 4 состојки

Откако неодамна ни оставивте огромен број позитивни коментари на рецептот за енергетските коцки од само три состојки, овој пат ви прикажуваме нова, поинаква варијанта на овој здрав и вкусен десерт.

PicMonkey Collage

3Д коцки мраз кои од вашиот пијалок прават ремек-дело

Нема сомнеж дека Јапонците се генијалци кога станува збор за маркетинг. Ова можеме да го забележиме и по совршено извајаните 3Д коцки мраз, кои ја доловуваат драматичната природа на Виски Continue reading