orange juice

Убава коса и нежна кожа со сок од портокал

Една чаша сок од портокал дневно може да придонесе косата, кожата и ноктите да изгледаат добро и да се здрави и отпорни на штетните надворешни влијанија.

3879508_3-hair-hacks-for-growing-your-bangs-out_49ddeea5_m

Топ 5 начини да ги стилизирате шишките додека чекате да пораснат

Веруваме дека повеќето од вас барем еднаш ви се случило да одлучите да ги скратите шишките, но брзо сте се предомислиле и сте одлучиле повторно да пораснат.

elite-daily-hair-600x300

Тренд: коса во боите на зајдисонцето

Трендовите во бојадисувањето на косата се менуваат секојдневно, а најновиот тренд е коса во боја на зајдисонцето. Овој вид на фризура во суштина, ги комбинира црвената, портокаловата, розовата и виолетовата боја Continue reading

picmonkey-collage8-1000x500-1000x500

Женски фризури 2015: Во тренд е „fluid hair“ бојадисување

Како што минува времето се чини дека бојадиувањето на косата престанува да биде едноставна работа која многу жени ја прават во својот дом, и почесто станува специфичен облик на уметност.

woman distraught at hair loss

Сезонско опаѓање на косата

Дали некогаш сте имале чувство дека вашата коса е погуста во зима а поретка во текот на летото и есента, токму кога сте најголем дел од денот надвор и кога Continue reading

getting-a-haircut

4 знаци дека ви е потребно шишање

Знаеме дека сакате долга коса и дека поради тоа го избегнувате фризерскиот салон. Сепак, од време на време неопходно е да ги пуштите ножиците да го завршат својот дел од Continue reading

4-Mascarillas-caseras-para-el-cabello-seco-y-maltratado-650x433

7 работи кои веднаш треба да престанете да и ги правите на косата

Факт е дека не можеме да ја заштитиме косата од сите негативни фактори кои секојдневно влијаат на нејзината структура и состојба, но постојат и онакви за кои и самите сме Continue reading

suki-coca1-1000x500-1000x500

Зошто некои девојки ставаат Кока-Кола на косата?

Кога ви е потребен силен удар на енергија чаша или лименка Кока-Кола е секогаш добредојдена, тоа не е никаква тајна, но и вашата коса би можела да посака таков вид Continue reading

spaceh-1000x500

Женски фризури 2015: во тренд со „вселена“ во вашата коса

Јасно е дека сиво-белите нијанси не се доволно интересни, бидејќи жените почнаа да ја фарбаат косата во сите можни нијанси.