luksuz-automobili-bentley-kabriolet_99

Bentley Grand Convertible – дефиниција за луксузно возење

Визијата на совршен, убав и луксузен автомобил е одлично претставена во овој Bentley Grand Convertible концепт.

niz8oh5fq71r51tcxqmr

Први фотографии од Јагуар ХФ

Британската компанија „Јагуар“ објави први фотографии од новата генерација на моделот ХФ, што премиерно ќе биде претставен на претстојниот Саем на автомобили во Њујорк.

fucking-good-ideas-beautiful-concept-car-jaguar-xkx-22765

Прекрасен концепт за „Jaguar XKX“

Инспирирани од Јагуар Е-класа (1961-1975), дизајнерското студио „Skyrill“ во соработка со Мартин Мифти разви прекрасен концепт за автомобил наречен „Jaguar XKX“.

apple

„Apple“ развива паметен автомобил кој би можел да покрене голема револуција

Компанијата „Apple“ веќе го предефинираше нашиот поим за компјутери и телефони, а сега го прави истото со часовниците, а за десетина години можеби и ќе дочекаме револуција во автомобилската индустрија!

1_InfinitiQX30

Infiniti подготви „QX30“ концепт за саемот во Женева

Infiniti потврди дека новиот „QX30“ концепт е подготвен да ѝ се претстави на публиката на саемот во Женева следниот месец.

565775_754331098461724101_ff

Мицубиши најави хибриден SUV концепт

Мицубиши ги објави првите фотографии од новиот хибриден SUV концепт, кој ќе ја има својата светска премиера на Саемот за автомобили во Женева во март.