154-2zuwr8b8wnmv05sb5pux34

Карбонара компири со топен кашкавал и сланина

Најчестиот „гостин“ на сите трпези- компирот, овој пат во комбинација со топен кашкавал и сланина, претставува одлична шанса за деликатесен ручек, заслужен по напорниот работен ден…

15917715462_8508bdd863

Полнети компири со спанаќ и сирење

Нема човек кој не сака компири во сите варијанти и облици. Денес ви претставуваме малку поинаков рецепт со компири кој со сигурност ќе ве воодушеви.

mini-herbed-pommes-anna-940x600

Крцкави зачинети листови од компири

Една од работите кои го прават животот убав е вкусната храна, а рецептот  кој денес ви го претставуваме ќе биде вистинско уживање за сите гурмани.