PicMonkey Collage

Plus-size мода: Свежи и ведри тонови во новата колекција на XXX-L

Да се изгледа стилски и модерно нема никаква врска со бројот на етикетата на вашата облека. Во чекор со сончевите и топли денови, бутикот „XXX-L“ ја освежи својата колекција со Continue reading

2D919BBD00000578-3279745-image-a-50_1445281133141

Како се снимаше каталогот на H&M во соработка со Balmain?

Иако колекцијата се уште не е официјално претставена на јавноста, познатиот бренд H&M објави видео во кое може да се види дел од парчињата креирани во соработка со Balmain.

98732_valentino-20151006-ap-thibault-camus-paris-di008551979-preview_gal-630x354

Валентино: Романтика инспирирана од африканската култура

Ревијата на најновата колекција на брендот Валентино, сценски потсетуваше на тропска оаза, а двајцата креативни директори кои стојат зад оваа реномирана куќа, инспирацијата ја нашле во имигрантската криза.

picmonkey-collage5-1000x500

Адидас со колекција посветена на „Војна на ѕвездите“

Во чест на седмиот дел од најпознатата научнофантастична сага во светот, брендот Адидас ја претстави колекцијата на патики инспирирана од „Војна на ѕвездите“.

ysl-1000x500

Курт Кобејн како инспирација за новата колекција на Ив Сен Лорен

Се чини дека оваа година многу работи ќе бидат обоени со музичкиот и стилски придонес на Курт Кобејн.

PicMonkey Collage

Нова ексклузивна колекција на H&M

Колекциите „Conscious Exclusive“ на H&M од година во година изгледаат сè подобро, па многу луѓе со нетрпение чекаат да видат што ни подготвил шведскиот текстилен гигант за оваа сезона.

picmonkey-collage18-1000x500-1000x500

NikeLab x sacai: Нова колекција на женска спортска облека пролет/лето 2015

Соработката на „NikeLab“ со „sacai“ доведе до една интересна колекција за пролет/лето 2015 која е толку добра што веднаш ќе го промените мислењето за спортската облека.

unnamed

Елеганција и префинетост во новата колекција на „Oxette“

Светскиот бренд за накит „Oxette“ ги претстави највпечатливите аксесоари за сезоната пролет/лето 2015 година.

Elie_Saab_fall_winter_2015_2016_collection_Paris_Fashion_Week1

Последната модна бајка на Ели Сааб: Есен-зима 2016

Во тек е париската модна недела, а како и вообичаено, Ели Сааб е еден од дизајнерите кој најмногу го привлече вниманието на љубителите на модата.

cover2-1000x500-1000x500

H&M Coachella Collection: Фестивалска колекција за млади

Целата фестивалска колекција Coachella H&M е составена од комбинации идеални за музички фестивали кои ги има во изобилство кон крајот на пролетта и почетокот на летото.

Dolce-e-Gabb-RF15-3011-790x525

Долче и Габана го слават мајчинството!

Познатата италијанска модна куќа на Миланската модна недела претстави колекција за сезоната есен/зима 2015/16 под наслов „Viva La Mamma“ која предизвика вистинска еуфорија и воодушевеност.

BHLDN_spring_2015_19

Бајковита колекција венчаници на „BHLDN“ за 2015

Инспирирани од пролетта, вечната елеганција и романтиката, луксузната модна куќа „BHLDN“ ја претстави својата најнова колекција венчаници кои ќе ве остават без здив.