61190836-lava-desert-kolac

Лава колач од три состојки

Доколку сакате да ги изненадите вашите гости со своите кулинарски способности, а немате време или знаење за нешто кое бара повеќе искуство и внимание, тогаш овој рецепт е како создаден за Continue reading

370521648_6b1c6d3d05_b(1)

Брз колач со сливи

Брзите колачи кои се приготвуваат во еден сад се секогаш најдобра варијанта за моментите кога ви доаѓаат ненајавени гости. Таков е и колачот кој ви го претставуваме денес – брз Continue reading

kokosove-kocke-bez-jaja-1442839121-68718

Вкусни кокосови коцки без јајца

Недела. Продавниците не работат, а вам ви се јаде нешто благо? Доколку се наоѓате во ваква ситуација, ви прикажуваме рецепт чии состојки со сигурност ги чувате во кујната.

Untitled-28-650x325

Чоколаден италијански колач кој ќе ви ги задоволи сите сетила

По ручекот секому добро му доаѓа да изеде нешто благо. Зошто тоа да не биде чоколаден италијански колач? За неговата подготовка не ви се потребни многу време, но и пари.

tumblr_m0gb02ccpD1qaqdt0o1_1280(1)

Сочно чоколадно задоволство

Веќе ни е јасно како ден дека освен вкусот, на модерните жени еден од клучните фактори за да подготват некој рецепт дома е и неговата брзина и едноставност.

torticaal1(1)

Чоколадна торта со бадеми без брашно

Понекогаш вистинските животни радости се наоѓаат во малите нешта, а некогаш е доволно само да направите еден кремаст десерт и да ги израдувате луѓето околу вас.

zebra-cake52

Пругасто задоволство – рецепт за зебра колач

Обожаваме слатки кои изгледаат навистина интересно и во исто време се неверојатно вкусни. Токму таков е рецептот кој ви го прикажуваме денеска за таканаречениот – зебра колач.