raspberry-blondies_07-21-13_3_ca

Колачи со брусница и бело чоколадо

Доколку сте љубители на кулинарството, и правењето на нови и вкусни рецепти ве прави среќни и исполнети, тогаш вреди да ги пробате и овие колчачиња.

106-301vye2dwhyaxwskylof7k

Највкусните брауни колачиња

За овој рецепт не ви треба ниту премногу труд, ниту премногу време, и што е најважно, ви требаат само три состојки кои што можеби и веќе ги имате во вашата Continue reading

20151005133322_1444045179_zena_recepti_650x380

Економична и брза домашна чоколада со лешници

Ви се јаде нешто благо и чоколадно, но не ви се троши премногу време во кујната? Рецептот кој ви го прикажуваме подолу е токму она што ви е потребно.

201877264854da03c0a8a8f155044550_w640

Сочни чоколадни колачи од само две состојки

Велат дека љубовта доаѓа преку стомакот, па доколку се уште му немате подготвено никакво изненадување на вашиот партнер за Денот на вљубените, ние ви нудиме идеално решение.

maxresdefault

Колачиња од две состојки готови за само 30 секунди

Ако сте едни од оние кои сакаат колачи, а притоа сакате и да се храните здраво, тогаш овој колач е вистинско решение за вас.