orange juice

Убава коса и нежна кожа со сок од портокал

Една чаша сок од портокал дневно може да придонесе косата, кожата и ноктите да изгледаат добро и да се здрави и отпорни на штетните надворешни влијанија.

barbi_1000x0

Барби доби три нови облици на тела

Американската компанија за играчки Мател, најави дека ќе започне да ги продава фамозните Барбики со „засилување“ од три нови облици на тела.

come-eliminare-i-brufoli

Како да се справиме со проблемот мрсна кожа?

Многу луѓе во светот се соочуваат со проблемот наречен мрсна кожа на лицето, а самото тоа подразбира создавање на акни. Токму затоа овој тип на кожа бара специјална нега.

Cropped image of beautiful woman eating fresh vegetable salad

Намирници за млада и здрава кожа

Постојат милиони креми, тоници и останати козметички препарати кои даваат блескав тен, меѓутоа одредени намирници се многу важни за здрава кожа. 

58318

Здрава и убава кожа за еден месец – совети

Патот до убава и чиста кожа на лицето може да биде долготраен и тежок, но ако и дадете вистинска нега може да го добиете тоа за само еден месец.

кожа

Нахранете ја кожата однатре

Веќе одамна е познато дека за убава и здрава кожа не е доволно само да нанесувате креми и разни препарати, односно дека ни најскапата козметика нема да ви помогне ако Continue reading

??????????????????????????????????????????

Рицинусово масло – чудотворно за коса, кожа и нокти

Ако на интернет пребарувате решение за опаѓање на косата или третман за сува коса како прва и најдобра препорака за употреба ќе го добиете рицинусовото масло. 

how-to-remove-black-heads-at-home-3

Домашна маска со јајце против акни

Луѓето со проблематична кожа се во постојана потрага кон нови и скапи препарати кои ќе им помогнат во борбата со мозолчињата, црнките и нечистотиите на лицето.

eyes_women

Сè што треба да знаете за кожата околу очите

Сигурни сме дека ја негувате кожата на лицето најдобро што можете, но дали обрнувате посебно внимание на кожата околу очите?

cimet-1377436061-11574

5 причини за почеста употреба на цимет

Циметот е зачин кој освен што дава неверојатен вкус и арома на пијалоците и десертите кои ги приготвуваме, е и вистински благодет за организмот на човекот.

NaturalBeautyIngredients-850x400

Состојки кои треба да ги барате во природните производи за нега на кожата

Научните истражувања го потврдија тоа што билкарити го знаат многу долго време: природните и ботаничките екстракти можат да дадат одлични резултати кога станува збор за нега на кожата.