8-ways-to-get-a-good-sleep

Со добар сон против вишокот килограми

Внимавате на вашата исхрана, но никако да се ослободите од вишокот килограми? Според најновите истражувања, недостатокот на сон не ви помага во остварување на вашата цел.

PicMonkey Collage

Доколку најпознатите Македонки имаа неколку килограми плус

За јавните личности, атрактивниот и здрав изглед е од голема важност. Особено за младите дами од шоу-бизнисот, за кои секогаш постои голем притисок да го негуваат својот изглед, и да Continue reading

n17721-650x325

Домашен пијалок од три состојки ќе ви помогне во борбата со килограмите

Да се истакнуваат придобивкитe од зелениот чај не е никогаш доволно.

17207_8_630x0

Чај од ленено семе – чудотворен за кожа, коса и добра линија

Речиси и да нема припадничка на понежниот која барем еднаш во животот немала проблеми со килограмите.