9-¾-Bookstore-and-Café-by-Plasma-Nodo

Модерна кафе-читална во Колумбија им нуди удобност, забава и слатки на посетителите

„9¾ Bookstore and Café“ е името на оваа урбана читална и кафуле, која се наоѓа во Меделин, Колумбија. Дизајнирано од страна на „Plasma Nodo“, ова место, им нуди на своите Continue reading

Quality_Cafe_by_Aishado-700x325

„Quality“, најпопуларното кафуле во холивудските филмови

„Quality Cafe“, (или „Quality Diner“), можеме слободно да го наречеме најславното кафуле во светот со оглед на неговата медиумска застапеност.Можеби не ви звучи познато, но ве уверуваме дека и вие Continue reading

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Вес Андерсон отвори кафуле во Милано, и е токму онакво какво што го замислувате

Доколку сте љубител на филмовите на режисерот Вес Андерсон, тогаш сигурно делумо тоа е заради неговиот уникатен стил и игра на бои.

cloud-9-fiji-floating-bar-in-the-middle-of-the-ocean-2

„Cloud 9“ – егзотично парче рај сред водите на Тихиот Океан

„Cloud 9“ е пловечко парче рај кое се наоѓа во непосредна близина на главниот град на Фиџи, Вити Леву.

MTI5MDIxNDI0NzczMDIzNzU0

Кул кафуле во ЛА ве пренесува во 80-те

Кога браќата Хјустон („The Huston Brothers“) ќе се решат да направат нешто, дефинитивно не се откажуваат додека не го направат како што треба.

annie-the-owl-visits-london-pop-up-bar-12

Кафуле за бувови во Лондон

Следејќи ги чекорите на популарното кафуле за бувови во Токио, бувот Ени и некои од нејзините пријатели ќе поминат цела седмица во Лондон како специјални гости во поп-ап барот во Continue reading

208

24 најкул кафулиња ширум светот

Постои едно ненапишано правило кое вели дека искусувањето на духот на градот кој го посетувате туристички, ќе биде непотполно доколку не седнете да се напиете некој пијалок во едно од Continue reading