2D919BBD00000578-3279745-image-a-50_1445281133141

Како се снимаше каталогот на H&M во соработка со Balmain?

Иако колекцијата се уште не е официјално претставена на јавноста, познатиот бренд H&M објави видео во кое може да се види дел од парчињата креирани во соработка со Balmain.

Youll-Laugh-When-You-See-This-1979-Victorias-Secret-Lingerie-Catalogue

Каталог на „Victoria’s Secret“ од 1979 година е вистински доказ за променетите стандарди за убавина

„Victoria’s Secret“ – име кое претставува синоним за секси (и често пати скапа) долна облека која ја носат неверојатно прекрасни модели се чини како релативно млада компанија – но всушност Continue reading

hm-za-lipanj-2015-6-599x400

H&M каталог за лето 2015

Модниот бренд H&M го подготви новиот каталог за месец јуни 2015. Во каталогот можат да се пронајдат голем број на лесни и лежерни парчиња облека, удобни за топлите и жешки Continue reading

victoria-secret-kupaci-kostimi-2015-1

„Victoria’s Secret“ костими за капење 2015

Традиционално, светски познатиот бренд за долна облека и костими за капење, „Victoria’s Secret“, подготви ексремно секси каталог за своите верни обожаватели.