badboyfriend

Како брзо да препознаете маж со лош карактер?

Може да биде многу тешко да се прочита маж на почетокот на врската, но сепак постојат мали знаци на говор на телото, кои можат да ви помогнат да откриете дали Continue reading

22.10.prsti_

Формата на прстите го открива вашиот карактер

Веројатно повеќето од вас имаат слушнато за одредувањето на судбината на животот според линијата на раката или пак преку гледање во истата.

7def3b75e9fc4d91eb3cee179d7d8506

Каков партнер му одговара на вашиот хороскопски знак?

Секој од хороскопските знаци има одредени афинитети кога станува збор за партнерот кој му одговара.

11846433_10203163057637495_974834520_n

Кои се најсмртоносните карактери во универзумот на Марвел?

Блогот Morph Suits неодамна креираше интересен инфографик насловен „Убијците од Марвел“ (Murderers of Marvel) со кој се опфатени најсмртоносните карактери од стриповите на овој издавач.

Shhh-Lips-155677-For-Downloads-155680

Што говори обликот на вашите усни за вас

Велат дека очите се огледало на душата, но постојат тврдења дека и останатите делови од телото говорат по нешто за вас, вашата личност и вашиот карактер.

cool-pal-1024x682

Какви жени сакаат мажите?

Амбициозните и посветени мажи се секогаш попривлечни од оние „фраери“ кои по цел ден седат во маалските обложувалници или кафулиња.