ramstore-mall

Рамстор Мол во потрага по совршената жена

Припадничките на понежниот пол од денеска, 1 март, имаат можност да се вклучат во големата кампања на Рамстор Мол „Совршена жена“ која ќе биде активна во текот на целиот месец Continue reading

Romanian-City-Gives-Free-Bus-Rides-To-People-Who-Read-Books- (1)

Бесплатен автобуски превоз за патниците кои читаат

Со цел да го поттикне читањето на книги во сопствениот град, Романецот Виктор Мирон дошол до една необична но генијална идеја која ја предложил и на нивниот градоначалник, Емил Бок.

green-632x338-1000x500

Save the Arctic: Кампањата на креаторката Вивиен Вествуд привлече многу познати личности

„Save the Arctic“ е кампања на организацијата Гринпис, со која се бара престанок на експлоатацијата на нафта и индустриски риболов во целост во овој дел од светот, како и добивање Continue reading

1120832-660x427

Ријана во новата кампања на Диор

Минатата недела се појавија првите снимки и фотографии од снимањето на новото видео за кампањата на Диор во која главната и единствена улога ја има Ријана.

unnamed

Свадбена прослава во Рамстор

Во Рамстор Мол на големо се прават подготовки за големата свадбена прослава која како што дознаваме од неофицијални извори од трговскиот центар ќе се одржи по Велигденските празници.

luksuz-moda-fashion-trend-kolekcija-zuhair-murad-99

Нова кампања на Зуахир Мурад за пролет/лето 2015

Зуахир Мурад, светски познатиот дизајнер кој создава облека која е олицетворение на гламурот ја претстави својата нова кампања за пролет/лето 2015 година.