sharkpov-970-80

GoPro: Како е да се биде ајкула?

Енди Касагранде успеа да создаде неверојатно видео од перспективата на една ајкула, на тој начин што ја закачи неговата GoPro камера на нејзината перка.

PicMonkey Collage

Изум кој ќе ви помогне да одглумите дека имате пријатели

Да, колку бизарно и да звучи, претставува реалност. Станува збор за држач за камера во облик на рака, со кој вашите „селфи“ фотографии повеќе нема да изгледаат осамено.

Samsung-Galaxy-S6-and-Edge-design-d

Самсунг најави камери од иднината

Не многу одамна откривме дека новите „Galaxy S6 Edge“ телефони имаат одлични перформаси, а сега започнаа да се шират и информации за камерата во новите „флегшип“ телефони.