screens-stealing-soul-sur-fake-antoine-geiger-25

Зависноста од модерните технологии прикажана преку серија илустрации

Францускиот фотограф Антони Геигер е автор на еден необичен и кул проект наречен SUR-FAKE.

5638130f1800002a00303a57GLGL-1000x500

Amazon Books: од интернет до првата вистинска книжарница

Познатата веб-страница amazon.com за две седмици во Сиетл ќе ја добие својата прва книжарница, со понуда на изданија кои досега можеа да се најдат само на интернет страницата Amazon Books.

PicMonkey Collage

22 бизарни предмети кои можете да ги купите на интернет

Доколку сакате бизарни предмети во домот и особено препарирани животни тогаш ќе се израдувате кога ќе погледнете што сè може да нарачате од интернет: 1. Фетус сапун Не сме сигурни Continue reading

Mia-Khalifa-2

Наскоро сите би можеле да знаат какви порно филмови сте гледале на Интернет

Постои голема веројатност дека наскоро сите би можеле да дознаат какви филмови за возрасни сте барале и гледале онлајн, предупредува блогерот Брет Томас.

24-Images-That-Will-Make-You-Scream-What-The-F--K

20 необјасниви фотографии на интернет (2 дел)

Ако ги видовте првите 25 најнеобјасниви фотографии на интернет  тогаш сте запознаени со длабочината на необичноста во која може да западне човештвото.

PicMonkey Collage

Момчето кое само сакаше слика со Ајфеловата кула

Сигурно повеќемината сте ги виделе оние клише пози пред Ајфеловата кула, кои секој турист кој го посетил Париз најверојатно ги има.

unnamed

Утре започнува „Докувизија“

Со симултана проекција на израелско-американскиот документарен филм „Зависник од интернет“ (Web Junkie) во пет балкански градови, на 21 април (вторник) 2015 година, започнува „Докувизија“

game-of-thrones-poster_85627-1920x1200

Четири епизоди од 5-та сезона на „Game of Thrones“ на интернет

Четири епизоди од петтата сезона на култната серија „Game of Thrones“ протекоа на интернет ноќта меѓу саботата и неделата, неколку часа пред почетокот на светската премиера на првата епизода, соопшти Continue reading