strawberry

Десет интересни факти за јагодите

Едни од највусните овошни плодови со сигурност се јагодите. Во продолжение, неколку забавни и интересни факти за јагодите кои можеби не сте ги знаеле:

57437030_gaddafi_223581c

10 работи кои не ги знаевте за Гадафи и неговото владеење

Веројатно првите асоцијации кои ви паѓаат на памет кога ќе слушнете за Муамер ел-Гадафи се тиранин, диктатор и терорист.

VanGoghSelfPortrait1889-90OrsayAA web

10 интересни факти за животот на Винсент ван Гог

Винсент ван Гог е еден од најпознатите уметници во историјата, оставајќи зад себе бројни слики кои денес се сметаат за прекрасни ремек-дела.

adventure-time-necklace-doppledew-2

Анимирани ѓердани околу вашиот врат

Доколку сте љубители на „Adventure Time“, популарниот анимиран филм посветен на пријателството и авантурите, тогаш сигурно ќе ви се допаднат овие интересни ѓердани.

did-you-know

15 интересни факти кои веројатно не ги знаевте

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Секогаш е одлично време за да се научи нешто ново, особено доколку станува збор за забавни факти од секојдневниот живот.