MTM1ODM2MDkzNjg4ODUxMDc1

Уште еден Инстаграм профил кој ќе ве направи љубоморни

Авантуристот и истражувач Џек Морис може да ве научи доста работи за тоа каде и како можете да го минете годишниот одмор. 

tipcki-1000x500-1000x500

Hot Dudes and Food: Нов Инстаграм хит

На друштвените мрежи може да се најде сè и сешто, а на Инстаграм како простор за комуникација преку визуелни содржини, постојано се појавуваат нови фотографии кои брзо ја бришат популарноста Continue reading

PicMonkey Collage

„Мексиканската Меган Фокс“: Еиза Гонзалес

Неодоливиот изглед, сексипилот и шармот се главните виновници што мексиканската актерка и модел, Еиза Гонзалес, има два милиони следбеници на Инстаграм.

PicMonkey-C3-1000x500

Од машка перспектива: што прават жените на Инстаграм

Дека мажите се од Марс, а жените од Венера се уште не е потврдено, но дека мажите имаат јасен став за тоа што жените навистина прават на друштвените мрежи е Continue reading

PicMonkey Collage

Синди Прадо – Инстаграм убавица со неодоливи облини

Синди Прадо е прекрасна макекенка која обожава да патува и максимално да ужива во својот живот.

Girl-with-bazooka-GQ-16Sep15_b_813x494-1000x500

Опасни дами од латиноамериканските нарко картели на Инстаграм

Еден од показателите на големото беззаконие кое владее во некои земји од Јужна Америка се и Инстаграм профилите на одредени членови на големите нарко картели кои редовно поставуваат фотографии од Continue reading

instagram-lie-photos-crop-slowlife-chompoo-baritone-9

Вистината зад Инстаграм фотографиите

Секој ден илјадници луѓе на своите Инстаграм профили поставуваат фотографии, кои реално ниту најмалку не го отсликуваат нивното секојдневие или моментална ситуација.

PicMonkey Collage

Аманда Ли-Пејџ – хавајска убавица со егзотичен изглед

Доколку сте љубители на плажи, бикини и згодни девојки, Инстаграм профилот на Аманда Ли-Пејџ е нешто што дефинитивно треба да го „заследите“.

11-Tattooed--Attractive-Instagram-Models-You-Need-To-Follow

10 тетовирани и згодни Инстаграм модели кои треба да ги следите

Ако имате Инстаграм сигурно сте се изнагледале зајдисонца, селфиња, полу-изедени оброци, животни и цитати од вашите пријатели.