PicMonkey Collage

Направи сам: Оригинално декорирана храна

Без разлика дали подготвувате појадок, ручек, мезе или некој брз десерт, храната изгледа двојно повкусно ако е оригинално декорирана и сервирана.

Golden-Ombre

13 едноставни начини за да ги декорирате вашите саксии

Сите се согласуваме дека цветните декорации се секогаш одличен избор за да го разубавите домот, но можете ли да направите нешто повеќе од тоа да внесете зеленило во вашиот дом?

19-Smart-and-Beautiful-DIY-Reclaimed-Wood-Projects-To-Feed-Your-Imagination

Прекрасни „направи сам“ проекти од дрво кои ќе донесат свежи вибрации во вашиот дом

Доколку имате доволно слободно време, искористете го за да создадете нешто убаво за вашиот дом.

DIY-flower-pots

14 прекрасни проекти за саксии кои ќе внесат живот во вашиот дом

Не постои ништо што сакаме повеќе отколку да седиме на балконот, уживајќи во свежиот мирис на дожд опкружени со зеленило и живот.

24-Decoration-Ideas-That-Will-Transform-Your-Kitchen-Walls

Интересни идеи за декорација на ѕидовите кои ќе ја трансформираат кујната

Кујнкиот дизајн е комплексен, па и најубавите елементи во светот заедно со најскапите апарати никогаш нема да ја дефинираат кујната, бидејќи кујната живее благодарение на оној кој работи во неа.

3695-940x626

Зошто вените се сини, ако крвта ни е црвена?

Постојат илјадници прашања чии одговори отсекогаш ни изгледале толку далечно и комплицирано за да ги сфатиме.

maska za telefoni

Направи сам: Декоративна маска за телефон

Повеќето луѓе функционираат на тој начин што без разлика на тоа колку долго ги посакувале работите кои конечно ги добиле, по извесно време се заситуваат од истите.