tlyw1xmje6chhna-q3mvzb0qvcvenycn-large

Модниот избор на ѕвездите од „Игра на престоли“ за премиерата на шестата сезона

Емилија Кларк, Софи Тарнер, Мејси Вилијамс, Лина Хеди, Питер Динклиџ и останатите актери од „Game of Thrones“ шармираа во елегантни комбинации на црвениот килим во Кинескиот театар во Лос Анџелес.

The-Popular-Ladies-Of-Game-Of-Thrones-As-Sexy-Pin-Up-Models-

Популарните дами од „Игра на престоли“ како секси пин-ап модели

Рускиот илустратор и аниматор Ендру Тарусов објави нова серија илустрации од дамите од Вестерос и Есос замислени како модерни пин-ап девојки.

john-snow-1000x500

Кога Николас Кејџ ги игра сите ликови на „Игра на престоли“

Не грижете се, популарниот глумец нема да ја „украде“ вашата омилена серија, станува збор за уштре една вирална појава на интернет.

Dragon-Header

Game of Brands: Реклами инспирирани од позната серија

Додека сме во исчекување на премиерата на петтата сезона на „Игра на престоли“ можеме да уживаме во најразлични креативни изработки инспирирани од серијата.

disney-game-of-thrones-joffrey-500x281

Што се случува кога ќе се спојат „Игра на престоли“ и цртаните на Дизни?

Некој навистина се потрудил совршено да ги поврзе ликовите на „Игра на престоли“ со нивните анимирани колеги од Дизни.