woman taking off her bra; Shutterstock ID 90926918; PO: aol; Job: production; Client: drone

6 знаци дека градникот кој го носите не ви одговара

Градникот кој го носите може да биде ваш најдобар пријател, но и најлош непријател. Додека со изборот на вистински модел можете да ги направите вашите гради пополни, а линијата повитка, Continue reading

getting-a-haircut

4 знаци дека ви е потребно шишање

Знаеме дека сакате долга коса и дека поради тоа го избегнувате фризерскиот салон. Сепак, од време на време неопходно е да ги пуштите ножиците да го завршат својот дел од Continue reading

badboyfriend

Како брзо да препознаете маж со лош карактер?

Може да биде многу тешко да се прочита маж на почетокот на врската, но сепак постојат мали знаци на говор на телото, кои можат да ви помогнат да откриете дали Continue reading

Предизвикувачи на стрес и анксиозност кај секој хороскопски знак

Стресот и анксиозноста се најголемите болести во современиот свет и нема личност која барем еднаш не се почувствувала немоќна пред тешкотиите и предизвиците кои ги носи секојдневниот живот.

Signature:e8c30c378b9173dce2f0c30372f55cf8942afcfa6e93c853c1d737b908f8625e

8 знаци кои покажуваат дека сте очајни за врска

За жал, некои девојки не можат да се замислат да останат сами без партнер. Тие очајнички сакаат да бидат во врска и не размислуваат за тоа колку може да бидат Continue reading

woman-with-hot-water-bottle

3 знаци кои покажуваат дека нешто не е во ред со вашата менструација

Тегобите кои ја придружуваат менструацијата со кои се бориме од месец во месец се  вообичаени за жените.

bicycle-turn-signal-digital-projector-cyclee-elnur-babayev-1

Уред кој проектира сообраќајни знаци на грбот на велосипедистите

Монтиран уред кој проектира симболи на грбовите на велосипедистите може наскоро да стане составен дел од опремата за точаци.

bigstock-Happy-female-friends-38736313

Модниот стил според хороскопскиот знак

Прашањето од средношколските денови „Што си во хороскоп?“ можеби сега ви изгледа непотребно, но факт е дека мистериозниост свет на астрологијата и сега има голема важност и влијание.