1a4aae2db39d712a889545784757f514

Фризури кои изгледаат одлично со зимска капа

Се разбудивте со лоша фризура, а треба да излезете од дома што поскоро? Познатата корисничка на каналот YouTube сподели интересен туторијал на нејзиниот канал, каде нуди четири совети за фризура Continue reading

Elie_Saab_fall_winter_2015_2016_collection_Paris_Fashion_Week1

Последната модна бајка на Ели Сааб: Есен-зима 2016

Во тек е париската модна недела, а како и вообичаено, Ели Сааб е еден од дизајнерите кој најмногу го привлече вниманието на љубителите на модата.