living-the-life-you-want-2

15 совети до поздрав и посреќен живот

Велат, „во здраво тело – здрав дух“, но животот не учи дека ова е кружен процес, без кој телото не би било здраво доколку немаме внатрешен мир.

61076783-stockfood-mousse-cokolada

Брз чоколаден мус кој можете да го јадете и додека сте на диета

Откако еднаш ќе го пробате овој брз и еднставен десерт, веднаш ќе се претвори во вашата омилена слатка за оваа сезона.