No-bake-dark-chocolate-peanut-butter-cookies-animation

Здрави и вегански: Мафини од овесни снегулки

Го знаете она чувство кога очајно ви се јаде нешто чоколадно и благо, меѓутоа не сакате да го прекршите ветувањето кое си го дадовте, дека ќе се храните поздраво?

pancake1(3)

Здрави американски палачинки од само 2 состојки

За сите сладокусци, кои сакаат да избегнат вишок калории и нездрави намирници овој едноставен рецепт за американски палачинки покрај стомакот ќе ви ја нахрани и душата!

devushka-shatenka-tarelka-vilka(1)

Оброк салата како вечера – вашиот пат кон совршена линија (3 рецепти)

Доколку се подготвувате за летото и сакате да изгубите неколку сантиметри кај половината, да ја подобрите состојбата на вашата кожа и да го намалите целулитот, тогаш вистинско време е да Continue reading