pets-birthday-parties-17-570697596e700__700

20 миленичиња со подобра роденденска забава од вашата

Не се само луѓето оние кои ги слават родендените. Миленичињата исто така ја слават секоја наредна година, а како што ќе можете да забележите од галеријата подолу, можеби и подобро Continue reading

landscape-1452645723-screen-shot-2016-01-12-at-74142-pm

Кога „Глупав и поглупав“ ќе се претвори во емотивна драма

Кога ќе слушнете за „Глупав и поглупав“, првото нешто што ви доаѓа на ум е урнебесна комедија вредна за паметење.

Celebrities-Before-And-After-Russia-Will-Make-You-Laugh-Your-Ass-Off

Познатите пред и по посета на Русија

По сите бизарни видеа, фотографии и вести од Русија на кои досега сме налетале, можеме без сомнение да заклучиме дека Русија е еден посебен универзум кој не може да се спореди Continue reading

diy-low-cost-cosplay-costume-anucha-saengchart-3__880

Момче создава нискобуџетни костими од секојдневни предмети

Косплејот е доста популарен во Азија, а во последниве неколку години доживува и огромна популарност во другите делови од светот.

54bfed3faeedcb4b1c76db8d_t-vanity-fair-oscar-party-cop

Секси и провокативни фустани на забавата на „Vanity Fair“

Ако црвениот тепих на Оскарите е мерило за гламур, тогаш годинашната забава на „Vanity Fair“ е мерило за сексапил.