folded-paper-word-game-known-as-chatterbox

7 животни лекции кои може да ги научите од неуспешните врски

Минатите врски се тие кои ги сметаме за виновници за емотивниот багаж кој го носиме со себе, стекнатиот страв од раскинување, како и изгубеното време, енергија и чувства. 

cover14-1000x500

Хибридни животни: нов хит меѓу Фотошоп ентузијастите

Чудни митски животни се дел од многу легенди и бајки, а сега благодарение на технологијата за манипулација со фотографии можно е да се направи и реалистичен приказ на ваквите суштества.

PicMonkey Collage

Овие керамички садови со животински облик ќе ве освојат од прва

Марта Туровска е уметница од Варшава, Полска, чии керамички садови за кратко време ги освоија симпатиите на јавноста.

cute-succulent-planters-ceramic-stoneware-priscilla-ramos-cumbachic-7__880

Уникантни саксии со животински дизајн за позелен дом

Овие мали и симпатични керамички саксии дизајнирани од страна на Присила Рамос од Сао Паоло, Бразил, се прекрасен начин да го направите вашиот дом симпатично и зелено место.

???????????????????????????????

Уметник го трансформира ѓубрето во животни за да ја подигне свеста за загадувањето

Ова е серијата на уметнички дела на уметникот Артур Бордало која има за цел да ја подигнат свеста за загадувањето и ефектите врз планетата.

funny-animal-photobombs-3__880-1000x500

Најсмешните животински фотобомби на сите времиња

Фотобомбите како изненадно појавување на туѓи фотографии повеќе не е резервирано само за луѓе кои сосема случајно ќе се најдат на погрешно место и во погрешно време

hokkaido-animals-wcth01

6 неверојатно слатки животни кои може да се најдат само на островот Хокаидо

Островот Хокаидо во Јапонија е дом на многу ендемични видови и подвидови кои може да се најдат само таму.