why-smart-women-are-still-single

10 причини зошто паметните жени потешко наоѓаат партнер

Интелигентните жени потешко наоѓаат вистински партнер. Околината најчесто мисли дека нешто не е во ред со жените кои не се во врска. Дефинитивно не е така.

Retro_and_Vintage_Look_on_Photo_in_PS_061

7 квалитети на жените кои имаат стабилни љубовни врски

Дали некогаш сте се запрашале како некои жени успеваат да започнат или одржат стабилна љубовта врска, без премногу да се трудат? 

silhouette_splendor_dreamer_coffee_cup_lady_hd-wallpaper-1664428 (1)

Правила за пронаоѓње вистинска љубов

Пронаоѓањето на љубовта не е тешко, но нејзиното задржување за некои жени може да биде вистински предизвик, но некои едноставно се создадени да успеат во тоа, а причината е нивниот Continue reading

Compassion-at-work

Убавите жени влијаат врз концентрацијата на мажите

По дружењето со атрактивна жена, мажите имаат проблем да се сконцентрираат на своите работни задачи, покажуваат резултатите од истражувањето спроведено на Универзитетот „Радбоуд“ во Најмеген во Холандија.

Couple having a discussion in the kitchen

10 грешки што жените ги прават во почетокот на врската

Почетокот на секоја врска е исто толку страшен, колку и возбудлив. Ако најдовте човек со којшто сакате да сте заедно, тогаш добро размислете како се однесувате, за да продолжите да Continue reading

PicMonkey Collage

Маките кои ги имаат бремените жени

Лајн Северинсен, дизајнерка и мајка на две деца во Берген, неодамна ја објави нејзината серија од едноставни комични илустрации посветени на бременоста и мајчинството.

140929112410-poppy-harlow-profile-image-exlarge-169

5 карактеристики на неодоливите дами

Што е тоа што ја опишува атрактивната жена, она која совршено комуницира со својата женственост и се чувствува одлично во својата кожа? Сигурност, интелегенција или став?

anigif_enhanced-418-1444434017-8

Како се менуваше изгледот на очилата во изминатите 80 години?

Модата се менуваше драстично во изминатото столетие, а ваквите промени не ги заобиколија ниту очилата за вид и за сонце.

Young couple in sunset

Митови за мажите во кои повеќето жени веруваат

Кога зборуваме за машко-женски односи, односно како мажите се поставуваат кон поубавиот пол, има некои работи кои се непишани правила кои во суштина не се вистински.

PicMonkey-C3-1000x500

Од машка перспектива: што прават жените на Инстаграм

Дека мажите се од Марс, а жените од Венера се уште не е потврдено, но дека мажите имаат јасен став за тоа што жените навистина прават на друштвените мрежи е Continue reading

600-01593704
© Masterfile
Model Release: Yes
Property Release: No
Model Release
Portrait of Woman

Овие седум работи вистинските дами ги прават поинаку

Сите во животот имаме барем еден пример на самосвесна, силна жена, без разлика дали станува збор за пријател или член на семејството.

Young couple drink coffee at italian café

Детали кои мажите ги забележуваат кај жените во првите пет минути

Мажите се визуелни типови и прво што ќе забележат е изгледот на жената. Но, не е тоа се што забележуваат и што е многу важно при донесувањето на одлука дали Continue reading

Man sitting at home

7 вистински причини поради кои жените ги одбиваат мажите

Сигурно досега некогаш ви се случило да ве одбие некоја девојка која ви се допаѓала, па фразите како „имам момче“, „не сакам да го уништам нашето пријателство“ и „не ни Continue reading

Fab-You-Bliss-Amy-Jordan-Photography-Breakfast-In-Bed-Proposal-06

11 работи кои секоја жена во врска ги заслужува

Никој не е совршен, но, секоја жена заслужува маж кој ќе го цени нејзиното присуство и ќе направи да се чувствува сакана и посебна.