victorias-secret-2014-trend-boots-and-shoes

Чизми кои ќе го комплетираат вашиот есенски стил

Есента веќе одамна пристинга, но дали таа се одразува на вашиот моден стил? Ова се моделите на чизми кои ќе го комплетираат вашиот есенски стил. 1. Чизми до колена Чизмите Continue reading

jesen-1000x500

Најубави фотографии од есента или зошто таа е најубавото годишно време

Есента за многу луѓе е синони за тмурно време поради опаѓањето на температурите и скратувањето на денот така што многумина во овој период од годината се меланхолични и нерасположени.

metallic-eye-makeup-spring-summer-2011

Металик шминка – тренд кој ја освојува есенската сцена

Со доаѓањето на есента дојдоа и нови трендови во шминкањето, а еден од трендовите кој од ден на ден се повеќе ја освојува сцената на убавината е металик шминката!

IMG_9500-blog-lenjapita

Омилен есенски рецепт: Мрзeлива пита со јаболки

Ретко кој знае во потполност да го погоди вкусот на познатата Мрзелива пита, па најчесто постојат недостатоци во нејзината ровкост, волуменот на филот, сувоста на долниот дел од тестото итн.

jules7

Плишани здолништа – есенски тренд кој ќе го обожавате

Веројатно веќе ви е јасно дека модата која ги одбележа 70-тите години од минатиот век повторно се враќа на модната сцена.

p19iu427pe1uu1fe8109i11n91kd8n

Најдобри модели на јакни за претстојната есенска сезона

Сигурни сме дека веќе ви здодеа летната гардероба, дека веќе немате идеи што да носите и дека едвај ја чекате есента која ќе донесе некои сосема нови парчиња облека.

fa92f48cb4c6b1988fd01124b4ed1cab

10 идеи за како да го дочекате студенилото подготвени

Полека но сигурно ја чувствуваме промената на температурите, која во изминатите неколку денови драстично се намали, и ни донесе и ветер, дожд и студенило.