K103-10_800

Студентски дом во кој би сакале да живеете

Полскиот архитект Адам Виерцињски успеа да претвори стан стар од 1929 година, во супер модерен студентски простор доволен за четворица студенти.

PicMonkey Collage

Пастелно розови и сини тонови во вашиот дом

Ако ги следиме инструкциите на институтот „Pantone“, оваа година е во знакот на пастелно розови и сини тонови, не само во модата, туку и во целокупниот животен стил.

NASLOVNA-1000x500

Тапети како мурали во вашиот дом

Ѕидните мурали изгледаат одлично во различни ентериери, нашчесто го украсуваат просторот без премногу мака, а благодарение на сè подобрите дизајнерски решенија изборот на мотиви на тапетите е поинтересен и покреативен Continue reading

MTM0MzQ5MDUyNTMwNzk3MTg3

Кул ентериер кој ги соединува рустичниот и модерен стил

Дизајниран од генијалниот тим на „Huniford“, овој прекрасен дом се наоѓа во Саг Харбор, Њујорк, и се карактеризира со уникатен, кул стил. Во галеријата подолу можете да направите кратка фото-тура.

MTM0MjEyNzYyMjEyNTc1ODc1

Прекрасен дом кој е микс од традиционален и современ дизајн

Оваа градска куќа која е дизајнирана од страна на Ensemble Architecture претставува брилијантен микс од традиционален дизајн и големи дози на современ кул изглед.

432-park-avenue-manhattan-residential-tower-architecture-33

Ѕирнете во апартманот вреден 95 милиони долари

Доколку некогаш сте се запрашале како живеат оние 0.0001% развратно богати луѓе во Њујорк, одговорот веројатно изгледа вака некако.

MTI4OTk3OTQ2MzM0Mjg3MTIy

Кул канцелариите на „Mattson Creative“ можат да ја разбудат креативноста во секого

Ти Метисон од „Mattson Creative“ е еден од најталентираните графички дизајнери на пазарот во моментов.

MTMzODY4MDEyOTcyMjg4NjQz

Супер кул апартман лоциран во срцето на Барселона

Нашите редовни читатели знаат колку обожаваме кога ќе налетаме на кул дизајн на ентериер, кој изгледа модерно и живописно. 

most-expensive-home

Ѕирнете во внатрешноста на најскапиот пентхаус во светот

Најскапиот пентхаус во светот, е сопственост на неименуван арапски шеик, а чини неверојатни 305 милиони долари.

9-¾-Bookstore-and-Café-by-Plasma-Nodo

Модерна кафе-читална во Колумбија им нуди удобност, забава и слатки на посетителите

„9¾ Bookstore and Café“ е името на оваа урбана читална и кафуле, која се наоѓа во Меделин, Колумбија. Дизајнирано од страна на „Plasma Nodo“, ова место, им нуди на своите Continue reading

architecture-small-home

Колоритен и пријатен студентски дом во Хонг-Конг

27 метри квадратни. На прв поглед звучи како безначаен простор со кој ништо нема да може направите.

one-room-Scandinavian-apartment-main-space

Сладок еднособен стан кој изгледа свежо и удобно

Овој примамлив еднособен стан е прекрасен пример дека со правилен дизајн и инспирација и малиот простор може да изгледа удобно.