MTM0Mzk1ODY3NDA1ODIyNTk1

Версаче отвори хотел во Дубаи и изгледа токму онака како што очекувате

Кога ќе се соединат Версаче и Дубаи на едно место, не може да се очекува ништо помалку од апсолутен раскош.

maxresdefault (1)

Човек птица vs. челична птица: храбро видео кое ќе ве остави без здив

Летањето секогаш ги фасцинирало луѓето, а ракетните ранци (Eng. jet pack), овозможија оваа историска желба да стане реалност.

PicMonkey Collage

Градините во Дубаи исти како од Алиса во земјата на чудата

Чудесната градина во Дубаи е една од најголемите атракции во Обединетите Арапски Емирати. Фактот што е изградена над пустина прави да изгледа уште поневеројатно.

Dubai-excentricidades-13

10 неверојатни факти за Дубаи

Дубаи е град со најголема стапка на раст во светот, космополитска дестинација со облакодери, убаво време и некои од најлуксузните хотели во светот.

507173698_1280x720

Неверојатна виртуелна посета на Дубаи

Светски познатиот фотограф и снимател Rob Whithworth, препознатлив по своите „time-lapse“ видеа, ја подигна својата видео продукција на сосема ново ниво со техниката „flow motion time-lapse“