stunningtreehouselondon-0-900x614

Импресивна африканска куќарка на дрво во срцето на Лондон

Компанијата „Virgin Holidays“ од Лондон, успеа да им приреди пријатно изненадување на туристите и локалците во срцето на градот.

19-Smart-and-Beautiful-DIY-Reclaimed-Wood-Projects-To-Feed-Your-Imagination

Прекрасни „направи сам“ проекти од дрво кои ќе донесат свежи вибрации во вашиот дом

Доколку имате доволно слободно време, искористете го за да создадете нешто убаво за вашиот дом.

cocoon_01

Тркалезен шатор кој го претвора кампувањето во егзотично искуство

Многу луѓе уживаат во кампувањето, но дури и најголемите љубители на ваквиот вид авантура ќе се согласат дека прашината и инсектите кои често наоѓаат начини за да влезат во шаторот Continue reading

01bonsai.ngsversion.57237d9001fda85414c2b3767c2688c0.adapt.1190.1

Ова бонсаи дрво го преживеа бомбардирањето на Хирошима, но неговата приказна беше заборавена

Бонсаи дрво старо стотици години, кое го преживеало бомбардирањето на Хирошима, стана вистински вирален хит овие денови.

Highgrove House, April 28th 2010

Тајната градина на малиот принц Џорџ

Иако неодамна се пожали дека не го гледа неговиот внук Џорџ колку што тој би сакал, сепак, тоа не го спречи принцот Чарлс да ги претвори неговите раскошни градини во Continue reading

rustic-cabins-by-dan-pauly-6

Магични мали кабини кои изгледаат како од анимиран филм

Ден Паули е четврта генерација од неговото семејство кое децении наназад преработува дрво, а најмногу се познати по нивните уникатни рустични кабини изработени од рециклирани дрвја.

MTMxMTA0MzQ3ODE0NjYzNDQy

Оваа бајковита куќарка на дрво можете да ја изнајмите на AirBnb

Лоцирана во Атланта, Џорџија, оваа магична куќарка на дрво нуди неверојатно романтично искуство кое повеќе наликува на бегство од реалноста отколку на обична детска куќарка.

wcth_Treehouse_-5

Куќарка на дрво фасцинира со прекрасната внатрешност

Иако можеби однадвор изгледа како детска куќичка на дрво, всушност станува збор за одморалиштето на дрво „Lupe Sina“ лоцирано во Апија, Самоа.