K103-10_800

Студентски дом во кој би сакале да живеете

Полскиот архитект Адам Виерцињски успеа да претвори стан стар од 1929 година, во супер модерен студентски простор доволен за четворица студенти.

PicMonkey Collage

Пастелно розови и сини тонови во вашиот дом

Ако ги следиме инструкциите на институтот „Pantone“, оваа година е во знакот на пастелно розови и сини тонови, не само во модата, туку и во целокупниот животен стил.

NASLOVNA-1000x500

Тапети како мурали во вашиот дом

Ѕидните мурали изгледаат одлично во различни ентериери, нашчесто го украсуваат просторот без премногу мака, а благодарение на сè подобрите дизајнерски решенија изборот на мотиви на тапетите е поинтересен и покреативен Continue reading

Travelbox-Stefan-Juust-Storage-for-Portable-Living-Interior-Humble-Homes

„Травелбокс“ за урбани номади

Сега на патување можете да го понесете својот кревет, заедно со столицата и масата, просторот за личните работи и местото за велосипедот и сето тоа убаво спакувано во орман, кој Continue reading

4-70

Дрвена приколка во која животот е неверојатно удобен

Како ви се допаѓа идејата постојано да патувате некаде без да треба да размислувате за трошкови за преноќување или комфорт?

ednostaven-trik-eve-kako-da-ja-z-660x300

Едноставен трик: Како да ја зголемите температурата во станот за 3 до 5 степени?

Еве одличен трик за заштеда на енергија. Ако го направите овој едноставен трик, температурата во станот ќе ви биде поголема за три до пет степени Целзиусови. Но, само ако успеете Continue reading

nhung-thuc-pham-tuyet-doi-ban-khong-nen-an

Искористете ги старите кујнски предмети на нови практични и декоративни начини

Отсега пред да фрлите некој стар кујнски предмет, добро размислете каква нова улога би можеле да му дадете бидејќи навистина постојат безброј креативни начини на употреба на старите кујнски предмети.

AD-Dreamy-Things-You-Didnt-Realize-Your-Bedroom-Need-06

15 прекрасни додатоци кои и се потребни на вашата спална соба

Секојдневно сме сведоци на нови и генијални пронајдоци чија намена е да ни го направат животот поубав и попријатен.

izdelki-1000x500

Иновативни производи за домот кои ќе ви ги развеселат секојдневните активности

Ако сакате да внесете свежина во вашиот дом и да ги направите секојдневните задолженија во домот малку позабавни, ви претставуваме голем број слатки производи кои ќе ви ја олеснат работата Continue reading

MTM0NjI5NjIzNDE2ODU1MDA2

Генијална трансформација на штала во модерен дом

Тимот на „Snook Architects“ доби навистина тешка задача да трансформира стара штала од 18 век, во модерен дом.

MTM0MzQ5MDUyNTMwNzk3MTg3

Кул ентериер кој ги соединува рустичниот и модерен стил

Дизајниран од генијалниот тим на „Huniford“, овој прекрасен дом се наоѓа во Саг Харбор, Њујорк, и се карактеризира со уникатен, кул стил. Во галеријата подолу можете да направите кратка фото-тура.

creative-flower-planters-201__880

Саксии за цвеќиња кои ќе ве поттикнат да го украсите целиот дом

Не би било премногу ако се каже дека зеленилото во домот не само што го краси ентериерот, туку и навистина успешно го намалува стресот и го прочистува воздухот.