maxresdefault

Погледнете го трејлерот за документарниот филм за Ејми Вајнхаус

Во својот краток живот Ејми Вајнхаус ги достигна ѕвездите, освои пет Греми награди и продаде преку 20 милиони албуми.

kurt-cobain-660x330

Погледнете го трејлерот за документарниот филм за Курт Кобејн

По премиерата на фестивалот Санденс, на интернет се појави трејлерот за документарниот филм за Курт Кобејн „Montage of Heck“ кој на 4 мај ќе биде прикажан на американскиот канал HBO.

banksy2-1000x500

Видео: Бенкси ја посети Газа

Графити мајсторот Бенкси ја посети Газа за да сними мини-документарец за животот во оваа област која е измачена од воените конфликти со Израел.