friedeggs

Ефикасна диета со портокали и јајца

Оваа диета е наменета за оние кои сакаат да ја намалат својата тежина, но и за оние кои имаат тегоби со варење на храната или нечиста кожа затоа што ја Continue reading

sugaralcohol-1000x500

Што се случува со нашето тело, ако еден месец не внесуваме шеќер и алкохол?

Сакате да знаете што се случува со нашето тело кога цел месец ќе престанеме да конзумираме шеќер и алкохол?

woman-eating-apple(2)

Диета со јаболка – 1кг помалку за една седмица

Јаболката секогаш може да ги најдете на пазарите, не се скапи, многу се здрави и притоа се богати со влакна што ги прави идеални за борбата против вишокот килограми. 

senior-thigh-fat

Брза диета за елиминирање на масните наслаги од бутовите

Повеќето жени имаат проблем со масни наслаги во овој регион од телото, но експертите развија посебен вид исхрана и диети кои се посебно наменети за елиминација на вишокот килограми на Continue reading

17-Day-Diet-Plan-Menu

Ултра диета – изгубете 4-7 килограми за една седмица

Американскиот нутриционист Марк Химан создаде ултралесна диета позната како ултра диета, која ќе ви помогне да ги исфрлите токсините од организмот, да ги ублажите болките и воспалителните процеси и за Continue reading