PicMonkey Collage

14 најоткачени фризури на сите времиња

Луѓето велат – никој не сака да се разбуди со лоша фризура. Меѓутоа, во Америка постои „Ден на откачените фризури“, во кои луѓето намерно се стремат да постигнат што понеобичен Continue reading

PicMonkey Collage

20 деца кои се премали за криенка

Доколку не успеете да ги пронајдете децата на фотографиите подолу, тоа е поради нивните неверојатни вештини да се сокријат. Имено, тие се како камелеони, буквално се претопуваат во просторот.

PicMonkey-Collage25-1000x500

Деца кои не се свесни што точно нацртале

Немаат сите луѓе способност да се бават со професорска, наставничка или учителска работа. Да се биде добар педагог е одговорна работа која бара многу трпение, а децата како деца – Continue reading

PicMonk-1000x500

Магнус Венман: Каде спијат сириските деца

Магнус Венман е наградуван фото-репортер од Стокхолм, а бидејќи состојбата во Сирија не престанува да биде најважната вест во светот, неговата серија фотографии која истражува во какви услови спијат децата Continue reading

screen_shot_2015-11-03_at_8.46.18_am

Кога ќе им кажете на вашите деца дека сте ги изеле нивните слатки

Како и во изминатите години наназад, така и оваа, Џими Кимел не заборави да не насмее после Ноќта на вештерките.

Thymeo-BelgijaGLGL-1000x500

Икеа: детски цртежи претворени во плишани играчки

Сетете се како кога бевте деца возрасните ви велеа дека е важно да се фантазира бидејќи некои соништа навистина се остваруваат.

PicMonkey Collage

Свет без војни: Доколку овие деца го имаа детството што го заслужија

Откако наиде на позитивни критики за претходните серии илустрации „Holy Selfie“, „World Leader“, „Global Police“ и „Just Leaders“, Гандуз Агајев го претставува и неговиот најнов проект пред јавноста насловен „Imagine“.

30_YT_YO_YO1_1442905f

15 работи што секое дете во 90-тите некогаш ги кажало

Детските маки не се воопшто за потценување. Сетете се на некои од вашите проблеми од детството…

maxresdefault

Деца откриваат дали повеќе сакаат да се среќни или богати

Ова кратко видео ни прикажува неколку деца на различна возраст, од 3 до 11 години, кои совршено одговараат на прашањето дали повеќе би сакале да бидат среќни или пак богати.

enhanced-29545-1443614131-1

Безглутенски ручек кој вашите деца ќе го обожаваат: Здрави ќофтиња полни зеленчук

Не е така лесно да ги убедите вашите деца да се хранат здраво, бидејќи да бидеме реални, кој ужива во јадењето брокула?