SONY DSC

Интегрални мафини со банана

Денес ви предлагаме да пробате здрав макробиотски десерт од интегрално брашно и без шеќер. Мафините од банана и суво грозје ќе ви дозволат максимално да уживате во ароматичниот вкус без Continue reading

100146_palacinka-profimedia0185904383_630x0

Намаз кој палачинките ги претвора во раjски рецепт

За многумина, палачинките се број еден десерт кога станува збор за слатките рецепти. Доколку и вие сте еден од нивните обожаватели, тогаш овој намаз е баш како за вас:

99021_profimedia0056969622_630x0

Чоколадна магија: Крофни кои се топат во уста

Дали сте обожаватели на крофни? А на чоколадо? Доколку вашиот одговор на овие прашања е да, тогаш рецептот подолу сме сигурни дека ќе ви се допадне.

kokosove-kocke-bez-jaja-1442839121-68718

Вкусни кокосови коцки без јајца

Недела. Продавниците не работат, а вам ви се јаде нешто благо? Доколку се наоѓате во ваква ситуација, ви прикажуваме рецепт чии состојки со сигурност ги чувате во кујната.

IMG_8725-blog-energetske-kopice

Енергетски корпи за убав почеток на денот

Доколку сте во моментов на диета со здрава исхрана, а чувствувате силна потреба за десерт, тогаш се наоѓате на вистинската страница.

IMG_9500-blog-lenjapita

Омилен есенски рецепт: Мрзeлива пита со јаболки

Ретко кој знае во потполност да го погоди вкусот на познатата Мрзелива пита, па најчесто постојат недостатоци во нејзината ровкост, волуменот на филот, сувоста на долниот дел од тестото итн.

Cinnamon-Streusel-Baked-French-Toast-Sticks-12

Слатки пржени лепчиња со цимет и јаворов сируп

Колку пати ви се случило да ви се пријаде нешто благо, а дома немате ништо конкретно со што би можеле да направите десерт? Потребна ви е само фантазија!

DSC_2043

Убави за око и душа: Пралине чоколатца!

Сакате да подготвите нешто слатко, што притоа изгледа и неодоливо вкусно? Погледнете го рецептот подолу, и израдувајте ги најблиските со пралине чоколатца.

Nordstrom-recipes-white-chocolate-berry-mo

Кремаст мус од бело чоколадо

Има ли нешто подобро од кремаст, чоколаден десерт кој лесно се подготвува? Ви го претставуваме рецептот за бел мус, за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.

11380287_1472536383047008_540516127_n

Пита без печење: Ледена фантазија од само три состојки

Овој прекрасен летен десерт освен што ќе ве воодушеви со фантастичниот освежувачки вкус, ќе ве маѓепса и со својата едноставност и брза подготовка.