creative-flower-planters-201__880

Саксии за цвеќиња кои ќе ве поттикнат да го украсите целиот дом

Не би било премногу ако се каже дека зеленилото во домот не само што го краси ентериерот, туку и навистина успешно го намалува стресот и го прочистува воздухот.

Handmade-DIY-Lamp-Projects-homesthetics

30 креативни домашни лампи кои можете да ги направите и самите

Замислете колку потопло ќе изгледаше вашиот дом доколку поголемиот дел од предметите кои ги чувате во него беа рачно изработени.

45-Creative-DIY-Photo-Display-Wall-Art-Ideas-homesthetics.net-14

Украсете ги ѕидовите со помош на фотографии

Спомените се драгоцена и бесценета работа, и токму поради овој факт луѓето сакаат да ги овековечат ваквите моменти во фотографии.

1-washi

Внесете пролет во вашиот дом со помош на декоративен селотејп

Декоративните селотејпи во различни бои и дезени се едни од највеселите предмети кои можат да се пронајдат во продавниците за додатоци во домот.